مشخصات قطعات خاک سپاری متوفیات در آرامستان بهشت آباد اهواز

هزينه هر قبر شامل خدمات :   " حمل متوفي با آمبولانس از سطح شهر، تغسيل، تكفين، حمل به قطعات، تدفين، همسطح سازي قطعه و نصب سنگ"

قطعه عمومي ، غیر مسقف :
در اين قطعه كه بدون سقف بوده مزارهای آن بصورت یک طبقه احداث شده است و سطح آن همسان سازی و ارتفاع مزار از کف قطعه ده سانتیمتر میباشد و امکان واگذاری مزار امانتی ندارد .

قطعه عمومی مسقف :
اين قطعه با سقف مهندسی شیروانی ساخته شده و مزارها در آن بصورت یک طبقه احداث شده اند و سطح کلیه مزارها یکسان سازی شده و ارتفاع مزارها از کف قطعه حدود ده سانتیمتر می باشد .

قطعات‌ شهدا:
اين‌ قطعات‌ كه‌ پیکرهای مطهرشهداي‌ گرانقدر دفاع مقدس و دیگر شهدا را در خود جای داده است ،همه‌ روزه‌ مورد  بازديد  زايران‌ و خانواده‌هاي‌ معظم‌ شهدا قرار دارد.
قطعه یک شهدا ، قطعه ۲ ، قطعه ۳ ، قطعه ۷ و قطعه شهدای جدید(جانبازانی که بر اثر عوارض ناشی از جنگ تحمیلی به درجه رفیع شهادت نائل شده اند) می باشد.
قطعه ۱ و ۲ شهدا مسقف می باشند و در بخش غربی آرامستان واقع شده اند .


قطعه‌ یاران شهدا(جانبازان):
اين‌ قطعه‌ اختصاص یافته به جانبازان ، رزمندگان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس ، که پذیرش جانبازان متوفی باستناد نامه‌ رسمي‌ و تأييديه‌ بنياد شهید و امور جانبازان  انقلاب‌ اسلامي‌ اهواز و رزمندگان و ایثارگران هم باستناد نامه رسمی ارگان محل خدمت  انجام‌ مي‌پذيرد ، ضمناً این قطعات در قسمت غربی آرامستان گلزار شهدا قرار دارند .
قطعات‌ والدین شهدا
این‌ قطعات‌ اختصاص به والدین متوفی خانواده شهدا یافته است كه‌ بانامه ‌رسمي‌ و تأييديه‌ بنياد شهيد انقلاب‌ اسلامي‌ اهواز پذیرش  انجام‌ مي‌پذيرد.
و شامل قطعات : ۱/۷ ، ۲/۷ ، ۳/۷ ، ۴/۷ فاز۱ و ۴/۷ فاز۲ می باشد و در قسمت شمالی آرامستان بهشت آباد قرار گرفته اند .
 

 قطعه‌ پیشکسوتان ، هنرمندان ،  نام‌آوران‌ و  ورزشکاران
اين‌ قطعه‌، پیشکسوتان ورزشکار ، هنرمندان ‌، نويسندگان‌ ونام‌آوراني‌ كه‌ به‌ نوعي‌ درراه‌ اعتلاي‌ نام‌ ايران‌ اسلامي‌ تلاش‌ نموده‌اند به خاک سپرده میشوند ، این قطعه همسان سازی شده و مسقف میباشد .
برای پذیرش در این قطعه لازم است پیشکسوت ورزش از سوی اداره کل تربیت بدنی استان و پیشکسوت هنر و هنرمندان از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد و اسلامی اهواز معرفی شده باشند .


 آرامگاه‌خانوادگي‌ :

آرامگاه‌هاي  خانوادگي‌ ‌هریک داراي‌ ۱۲مترمربع‌ مساحت‌ و شامل‌ ۸ قبر يك‌ طبقه‌ بوده  و در ضلعهای شمالی ، جنوبی و شرقی آرامستان قرار دارند و قسمت جدید نیز در ضلع شمال شرقی گلزار در حال احداث می باشد ، متقاضیان می توانند برای خرید آرامگاه خانوادگی
( که تعداد آنها محدود می باشد) به واحد عروجیان مراجعه و اطلاعات لازم را کسب نمایند .